Get Adobe Flash player

Evaluare utilizator: / 1
Cel mai slabCel mai bun

Echipa de volei masculin Dacia Buzau a fost invinsa, sambata, in Sala Sporturilor Romeo Iamandi, de formatia prahoveana Tricolorul Ploiesti. Locul patru in clasament, serie de 12 formatii, dupa trei victorii si doua esecuri in etapele precedente, Dacia Buzau s-a aflat in fata celui mai puternic adversar.

Oaspetii, liderii neinvinsi ai seriei est a Diviziei A2, au obtinut cel de al saselea succes consecutiv in actuala stagiune de campionat si continua cursa spre promovare. Buzoienii, desi au oferit o replica pe masura valorii adversarilor, au trebuit sa se recunoasca invinsi, dar nu fara emotii. In setul patru, Dacia Buzau putea prelungi disputa spre un set decisiv, dar a ratat o minge la scorul de 24-23. Oaspetii au revenit, iar partida s-a incheiat  in patru seturi. Lotul echipei buzoiene, antrenor Marian Boldisteanu : Oprea, Grigore, Cheaga, Dorojan, Margineanu, Badea, Frincu, Tirlea, Tiboaca, Tirila. Tricolorul Ploiesti a folosit urmatorul lot de jucatori : Serban, Purice, Marinca, Popa, Marinescu, Grigore, Calin, Andrei, B. Razvan, Mehedinteanu. Antrenor, Marian Anton. Etapa viitoare, 23 noiembrie, Dacia Buzau se deplaseaza la Bucuresti pentru intalnirea cu CSU Stiinta.